вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 1
home Регион

ФОТО: Ќерката на Колинда замина на студии во Харвард- откриено колку чини нејзиното студирање

ФОТО: Ќерката на Колинда замина на студии во Харвард- откриено колку чини нејзиното студирање

Катарина Китаровиќ, единствената ќерка на претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, отпатувала во средата за САД, каде ќе студира на престижниот и прескап Универзитет Харвард.

Претседателката на својот профил на Фејсбук објави емотивна порака за својата ќерка.

„Летај високи и биди секогаш своја, Сколу мој, Ангелу мој! И врати се во гнездото свое. Хрватска те чека со раширени крилја!

Бескрајно те сакаат твоите пред се горди Мајка и Татко“, напиша Колинда.

Инаку, ова е ценовникот за школската 2019/20 година на Харвард.