недела, 9. мај 2021. Вести денес: 104
home Регион

ФОТО: Камион се преврте во Хрватска – Четворица загинати, неколку повредени лица

ФОТО: Камион се преврте во Хрватска – Четворица загинати, неколку повредени лица

Четири лица загинаа, а неколку се повредени откако камион синоќа околу 3 часот се превртел на автопатот А3 во Хрватска.

Според првичните информации од локалните медиуми, се превртел камион со српски национални ознаки, починале четири лица, додека има и повредени. Индекс.хр неофицијално јавува дека починатите лица се мигранти.

Неофицијално во болница се пренесени три лица.

Полициски екипи во моментов се уште вршат увид на местото на несреќата.

Коронавирус