среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Регион

ФОТО: Ева е најпозната спортска новинарка во Албанија, а има и зошто!

ФОТО: Ева е најпозната спортска новинарка во Албанија, а има и зошто!

Ева Мурати е најпознатата спортска новнарка во Албанија. Таа е водителка на емисијата „ Tring sport“ а специјалност и е фудбалот. Ева е поранешна манекенка, со препознатливи гради и стотици илјади обожавалтели на Инстаграм.

Зборува неколку јазици а е и голем побродник за женските права.

Коронавирус