вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 267
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Регион

ФОТО: Експлозија утрово во центарот на Загреб

ФОТО: Експлозија утрово во центарот на Загреб

Во центарот на Загреб во Хрватска, утрово во 6.20 часот одекна силна експлозија.

Полицијата соопшти дека нема повредени, а оштетени се неколку возила и стаклата на станбените објекти во близина.

Како што пренесе „Хрватската радио телевизија“, причината за експлозијата не е позната. Улицата Домагојева утрово е затворена за сообраќај.

Парламентарни избори 2020