петок, 30. јули 2021. Вести денес: 107
home Регион

Фимско бегство од затвор во Србија: Затворник се исекол со жилет па на пат до болница побегнал

Фимско бегство од затвор во Србија: Затворник се исекол со жилет па на пат до болница побегнал

Рано утринава 27- годишниот Ј.Н кој бил на издржување на затворска казна во затворот во Прокуупње, побегнал од клиничкиот центар во Ниш, а потрегата по него се уште трае.

Во текот на ноќта тој во затворот сам се повредил со жилет, па му е укажана помош и со полициска придружба е пренесен во здравствена установа.

Меѓутоа тој не стигнал до клиничкиот центар и според српските медиуми се претпооставува дека скокнал од возилото во движење и побегнал пред да стаса во болницата.

Полицијата се уште трага по него.

Коронавирус