понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 109
home Регион

„Фала ти, Србијо!“: Си го запали автомобилот бидејќи не му поминал на технички преглед (ВИДЕО)

„Фала ти, Србијо!“: Си го запали автомобилот бидејќи не му поминал на технички преглед (ВИДЕО)

После оној во Пожега, кога едно лице го запали својот автомобил кој наводно не поминал на технички преглед, а подоцна се бранел дека палењето било случајно, нов случај на спалување на автомобил од страна на сопственикот е споделен на социјалните мрежи.

“Овој автомобил јас и мојата девојка го купивме, не е некој посебен, го одржувавме… е сега тој автомобил има 22 години и е малку раскапан. Не помина технички преглед за жал. Ме советуваа да го поправам, а мене тоа ќе ме чини дополнителни 250 евра и 300 евра за регистрација”, објаснува актерот на видеото.

“Па, така решивме да го запалиме овој автомобил”, вели тој.

Објаснува дека тој и неговата девојка завршиле факултет, дошле да живеат на село, вложиле во земјоделство, а не во автомобил.

“Фала ти Србијо”, вели момчето додека го полива автомобилот со бензин.

Погледнете го видеото:

loading...