петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 14
home Регион

Ердоган едногласно реизбран за лидер на АКП

Ердоган едногласно реизбран за лидер на АКП

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган е реизбран за лидер на Партијата на правдата и развојот (АКП), пренесуваат светските агенции.

Ова го покажаа резултатите од гласањето одржано денес на партискиот конгрес во Анкара. Сите 1.380 делегати едногласно гласале за Ердоган. (МИА)