четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 2
home Регион

Епицентарот на земјотресот во соседството- еве каде бил потресот со јачина од 6,9 степени по рихтер! (ФОТО)

Епицентарот на земјотресот во соседството- еве каде бил потресот со јачина од 6,9 степени по рихтер! (ФОТО)

Силен земјотрес пред околу 15- тина минути го погоди грчкиот град Лариса. Како што стои на интернет апликацијата за следење на земјотреси, потресот е со јачина од 6,9, а епицентарот бил на длабочина од 2 километри.

Дел од локалните медиуми пренесуваат дека јачината на потресот е 6,2 степени.

Инаку претходно Европско медитеранскиот сеизмолошки центар објави дека потресот бил со јачина од 6,9 степени по рихтер.

Коронавирус