понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 160
home Регион

Експлозија во фабрика за оружје во Црна Гора, повредените со хеликоптери ќе бидат пренесени во болница

Експлозија во фабрика за оружје во Црна Гора, повредените со хеликоптери ќе бидат пренесени во болница

Во фабриката за оружје „Тара“ во Мојковци дојде до експлозија во која две лица се потешко повредени.

Неофицијано, повредените работници со хеликоптери ќе бидат пренесени во Клиничкиот центар во Подгорица, информираат црногорските медиуми.

Засега не се познати причините за експлозијата.

Коронавирус