понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 150
home Регион

Експлозија во центарот на Атина

Експлозија во центарот на Атина

Едно лице е повредено, а неколку згради се оштетени во експлозија во центарот на Атина која утринава предизвика и пожар.

Повреденото лице се здобило со изгореници и е пренесено во болница, изјавил за „Скаи ТВ“ шефот на грчкиот Национален центар за итна помош Јоргос Матиопулос, пренесува Ројтерс.

-Има пожар на кој му претходела експлозија. Се уште не знаеме од што е предизвикана, а има поголема материјална штета, вели командирот на противпожарната единица.

Коронавирус