вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Регион

Експлозија на пазар во Загреб, нема повредени

Експлозија на пазар во Загреб, нема повредени

Експлозија одекна на пазар во Загреб рано утрово во која нема повредени.

Полицијата соопшти дека околу три часот утрово одекнала експлозија во населбата Гајнице, од засега  неутврдена причина, јавија хрватски медиуми.

Од експлозијата, оштетена е една продавница во пазарот и камион паркиран во близина на продавницата.

Коронавирус