понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 174
home Регион

Експлозии и пожар во фабрика во Србија

Експлозии и пожар во фабрика во Србија

Во фабрика за бои и лакови во близина на Ужице денеска околу 10,30 часот изби пожар, објавија српските медиуми.

Според досегашните информации, нема повредени ниту животно-загрозени лица во инцидентот.

Медиумите пренесуваат дека на пожарот му претходеле две силни експлозии. Пожарникарни екипи веќе пристигнале на терен, а над градот се шири густ чад.