среда, 28. јули 2021. Вести денес: 128
home Регион

Едно лице повредено при напад со нож на протестите во Белград

Едно лице повредено при напад со нож на протестите во Белград

На протестот пред српскиот Парламент во Белград вечерва се случи инцидент, во кој на едно лице му е нанесена повреда со нож, а потоа се уапсени три лица.

Како што објави порталот Нова.рс, приведените се веднаш префрлени со полициско возило во станица.

Коронавирус