вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 68
home Регион

Еди Рама излезе на гласање, ги изненади сите со облеката: Сако, потколеници и чорапи до колена (ФОТО+ВИДЕО)

Еди Рама излезе на гласање, ги изненади сите со облеката: Сако, потколеници и чорапи до колена (ФОТО+ВИДЕО)

Во соседна Албанија денеска се одржуваат локални избори но без опозиција. Во многу општини на изборнителивчиња има само еден кандидат и тоа од владеачката партија на премиерот Еди Рама.

Инаку, денеска своето право на глас го искористи премиерот и лидер на социјалистичката партија Еди Рама, но она што најмногу им падна во очи на медиумите и на пошироката јавнос е токму начинот на кој што се облекол за денешниот ден.

Имено, денеска албанскиот премиер облекол кошула, сако, потколеници и чорапи подигнати до колена, со што предизвика лавина на коментари Интернет и по социјални социјалните мрежи.

Коронавирус