сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 36
home Регион

Двегодишно дете падна од тераса во Будва, лекарите се борат за неговиот живот

Двегодишно дете падна од тераса во Будва, лекарите се борат за неговиот живот

Двегодишно дете падна од третиот кат на зграда во Будва, пренесува Приморске новине.

Како што дознава овој медиум, детето се качило на стол и паднало преку оградата од балконот на бетонска основа.

Како што му беше кажано на Приморске новине, детето е пренесено во болница во сериозно лоша здравствена состојба.

Локални избори 2021