среда, 18. мај 2022. Вести денес: 188
home Регион

Две села евакуирани поради пожар

Две села евакуирани поради пожар

Две села во јужниот дел на грчкиот остров Крф попладнево се евакуирани поради голем пожар кој избувнал поради, засега, неутврдени причини.

Евакуирани се жителите на селата Неохори и Палеохори. Во гаснењето на огнената стихија учествуваат и канадери и според последните информации, пожарот е ставен под контрола.

Коронавирус