петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Регион

Две лица загинаа по пад на мал авион во близина на грчкиот остров Самос

Две лица загинаа по пад на мал авион во близина на грчкиот остров Самос

Безживотни тела на две лица биле принајдени и извлечени од грчката крајбрежна служба по падот на мал авион од типот „Цесна 172“ во морскиот дел во близина на грчкиот остров Самос, јави дописничката на МИА од Атина.

Според првичните информации од Грција станува збор за приватен израелски авион, кој полетал од Израел, а над островот му се загубила трагата.  (МИА)

Коронавирус