петок, 29. септември 2023. Вести денес: 75
home Регион

Два земјотреси во Албанија

Два земјотреси во Албанија

По серијата земјотреси на територија на Грција и Македонија, вчера беа регистрирани и два земјотреси со јачина од 4,6 степени и 3,3 степени според Рихтер и во Албанија.

Епицентарот на земјотресите бил на 16 километри североисточно од градот Пука, на длабочина од 2 и 5 километри.