сабота, 25. март 2023. Вести денес: 85
home Регион

Драматично апсење во Белград – кај 20 годишно момче пронајдена огромна количина на дрога и оружје (ФОТО+ВИДЕО)

Драматично апсење во Белград – кај 20 годишно момче пронајдена огромна количина на дрога и оружје (ФОТО+ВИДЕО)

Како дел од акцијата „Гнев“, припадници на српката полицијата и Управата за криминалистичка полиција запленија околу 45 килограми марихуана и околу 500 грама кокаин и го уапсија Л.Ѓ. (20) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривични дела неовластено производство и пуштање во промет наркотични средства и недозволено производство, држење, носење, трговија со оружје и распрскувачки материи.

Полицијата пронашла 6 пакувања марихуана во подземната населба Филмски град, во подземната гаража, со преглед на осомничениот и возилото што го користи.

За време на понатамошната работа, во станот на „залиха“ биле пронајдени 42 пакувања марихуана, четири пакувања кокаин и импровизирана експлозивна направа.

При претрес на други станови што ги користеле осомничените на подрачјето на Белград, пронајдени се фолии за пакување, електронски ваги за прецизно мерење, како и поголема количина динари и странски пари.

Осомничениот беше притворен до 48 часа, а заедно со кривична пријава ќе биде изведен во Вишото јавно обвинителство во Белград.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

loading...