понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 159
home Регион

ДРАМАТИЧНИ БРОЈКИ: Соседна Србија ја надмина и Македонија, денешната бројка на новозаразени повеќе од црна!

ДРАМАТИЧНИ БРОЈКИ: Соседна Србија ја надмина и Македонија, денешната бројка на новозаразени повеќе од црна!

Според последните информации, во Србија во последните 24 часа се потврдени 1.384 нови случаи на инфекција и шестмина починати.

Од последниот извештај, тестирани се примероци од 9.457 луѓе.

Во моментов има 44 пациенти на апарати за дишење.

Вкупниот број на смртни случаи е 809.

Коронавирус