сабота, 25. мај 2019. Вести денес: 86
home Регион

Драма во основно училиште во Белград: 12 годишно девојче ја исече раката до коска, итно префрлена во болница

Драма во основно училиште во Белград: 12 годишно девојче ја исече раката до коска, итно префрлена во болница

Едно 12 годишно девојче ја исече раката во основното училиште Јосиф Панчиќ на Баново брдо во Белград.

Како што известуваат медиумите во Србија девојчето раката ја исекла буквално до кока.

Таа со возило на брза помош била пренесена на Универзитетската детска клиника.

Како што пишуваат медиумите, барем според првите сознанија девојчето случајно се повредила на оградата од училиштето.