четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Регион

ДРАМА ВО БЕЛГРАД: Изгореа два сплава на реката Сава (ВИДЕО)

ДРАМА ВО БЕЛГРАД: Изгореа два сплава на реката Сава (ВИДЕО)

Голем пожар проголта два големи објекти сплавови лоцирани на реката Сава во Белград.

Пожарот избувнал на сплавот ,,Цунами“ кој служел за организирање прослави, а целосно е изгорен уште еден сплав до него, a два други се оштетени, пишуваат српските медиуми.

Според Блиц на сплавовите немало никој, а пожарот најверојатно е подметнат.

Коронавирус