вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 113
Во живо

Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

home Регион

Драма над Црно Море: Осум руски ловци пресретнаа американски бомбардери

Драма над Црно Море: Осум руски ловци пресретнаа американски бомбардери

Три бомбардери V-52N на воените воздушни сили на САД се приближија кон границата на Русија над Црното море, а ги пресретнаа осум руски ловци Su-27 и Su-30, соопшти Националниот центарза одбрана на Русија.

-Уредите за контрола на воздушниот простор на јужниот воен округ на 4 септември 2020 година забележаа три стратешки бомбардери V-52N на воените воздушни сили на САД, кои се приближија на границата со Русија, стои во соопштението.

Четири ловци Su-27 и четири ловци Su-30 ги пресретнаа бомбардерите.

Локални избори 2021