петок, 30. јули 2021. Вести денес: 27
home Регион

Докторите ги пречекаа Брнабиќ и Лончар со свртен грб (ВИДЕО)

Докторите ги пречекаа Брнабиќ и Лончар со свртен грб (ВИДЕО)

Докторите во Нови Пазар во знак на протест и заради катастрофалната ситуација во градот, каде веќе со денови има двоцифрен број на смртни случаи од корона и поради непостоење на какви било услови за лечење на пациенти со свртен грб ги пречекаа премиерката Ана Брнабиќ и министерот за здравство Златибор Лончар.

Премиерката на Србија и министерот за здравство во Нови Пазар беа дочекани од група лекари со свртен грб за да лекарите искажат протест и незадоволство од начинот на кој надлежните ја третираат епидемијата.

Коронавирус