понеделник, 25. март 2019. Вести денес: 95
home Регион

Дојава за бомба во Белград: Евакуирани 100 вработени во Градската управа

Дојава за бомба во Белград: Евакуирани 100 вработени во Градската управа

Поради дојава за бомба повеќе од сто вработени денеска се евакуирани од зградата на Градската управа во Белград.

Припадници на специјална единица на српското МВР се на терен, јавија локалните медиуми.

Дојавата за бомба во зградата на Градската управа била добиена околу 8 часот и 30 минути по локално време.