вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Регион

Додик бара укинување на вонредната состојба во Република Српска до 20 мај

Додик бара укинување на вонредната состојба во Република Српска до 20 мај

Српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик изјави дека извршниот комитет на неговата партија побарал од Владата на Република Српска да разгледа укинување на вонредната состојба и тоа да биде направено до 20 мај.

– Верувам дека вонредната состојба ќе биде укината и оти животот ќе се врати во нормала, изјави Додик. Тој оцени дека за време на вонредната состојба се работело добро и одговорно.

Тој информира дека по укинувањето на вонредната состојба ќе биде укинат и полицискиот час.

Коронавирус