петок, 4. декември 2020. Вести денес: 37
home Регион

Додека Тачи даваше изјава за новинарите, сѐ почна да се тресе: Камерите овековечија несекојдневни кадри (ВИДЕО)

Додека Тачи даваше изјава за новинарите, сѐ почна да се тресе: Камерите овековечија несекојдневни кадри (ВИДЕО)

Уште еден земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди Албанија. Потресот бил регистриран во 15 часот и 45 минути, а епицентарот на земјотресот бил во Јадранско Море, на длабочина од 10 километри.

Овој потрес се случи додека во градот Туман, Албанија изјава даваше претседателот на Косово Хашим Тачи, а камерите овековечија несекојдневни кадри.

Погледнете како изгледаше тоа:

Коронавирус