сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 30
home Регион

Додека Рама одржува избори, лидерот на на опозицијата ужива на плажа со сопругата, а Илир Мета покрај базен (ФОТО+ВИДЕО)

Додека Рама одржува избори, лидерот на на опозицијата ужива на плажа со сопругата, а Илир Мета покрај базен (ФОТО+ВИДЕО)

Кординаторот на социјалистичката партија на Албанија, Таулант Бала на социјалната мрежа на Фејсбук преку видео откри каде се наоѓа лидерот на опозицијата, Лулзим Баша кој што повика на бојкот на изборите.

-Еве зошто Лули не сакаше избори на 30 јуни. А исто и Илир Мета, Моника и Бериша, напиша бала са својата Фејсбук страница, притоа објавуваќи и видео од првиот Демократ докека шета со сопругата покрај морето.

Инаку, според новинарските екипи кои се покрај седиштето на Демократската партија, Баша уште утрово се наоѓа во неговата канцеларија.

Според информациите од тамошните медиуми мжеби се работи за постар видео запис кој што власта го користи за пропаганда на самиот ден на изборите кој што опозицијата ги бојкотира.

Инаку, и претседателот на Албанија, Илир Мета со својот заменик уживаа во убавиот сончев ден покрај базен.

 

Коронавирус