вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 117
home Регион

Деветмина матуранти приведени во Загреб

Деветмина матуранти приведени во Загреб

Девет матуранти се приведени за време на вчерашната традиционална прослава на Денот на загребски матуранти.

Полицијата соопшти дека тие се приведени поради кршење на јавниот ред и мир, недозволено користење пиротехнички средства и злоупотреба на дроги.

Забележани се и неколку случаи на пружење лекарска помош на матурантите, кои биле во алкохолизирана состојба.

МИА

Коронавирус