среда, 2. декември 2020. Вести денес: 214
home Регион

Детали за трагедијата во Србија: Возилото летнало во воздух, децата излетале од него

Детали за трагедијата во Србија: Возилото летнало во воздух, децата излетале од него

Се уште се утврдуваат причините за тоа како дошло до несреќата викендов која ја зави цела Србија во црно, кога на лице место починаа 3 девојчиња и момче на возраст од 18. и 19. години.

Според досегашните сознанија, автомобилот со кој тинејџерите се враќале од излегување, изгубил контрола под неразјаснети околности, се превртел три пати и удрил во банкина, по што удрил во друга банкина и се одбил, одлетал 4 метри во воздух, па се забил во бандера.

Од силината на ударот три тела биле излетани надвор од возилото и мртви на лице место.

Мештаните кои слушнале силен удар веднаш отрчале да помогнат, а велат глетката била траорна и како во хорор филм, млади мртви тела лежеле по земјата.

На патот ова не е прва несреќа. Пред пет години на истото место загинале две девца во автомобил.

Коронавирус