сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Регион

Детали за страшниот пожар: Влегла преку прозорецот ги запалила и побегнала (ВИДЕО)

Детали за страшниот пожар: Влегла преку прозорецот ги запалила и побегнала (ВИДЕО)

Сулејман Мурич 61- годишен маж и неговата 45- годишна невенчана сопруга настрадале во пожар рано утринава во својата куќа во Бесник, Црна Гора.

Кога пристигнале пожарникарите ги затекнале изгорените тела на мажот и жената.

Уапсена е поранешната сопруга на Сулејман, Сафија која е осомничена за подметнување на пожарот.

Според пријавеното таа ја полила собата со бензин, влегла низ прозор, запалила и побегнала.

Полицијата дознала дека откако побегнала со автобус се упатила конПодгорица, па полицијата го сопрела автобусот и ја уапсила.

Коронавирус