сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 56
home Регион

Детали за крвавиот пир на „Рузвелтова“ во Белград- ова се убиениот и убиецот (ФОТО)

Детали за крвавиот пир на „Рузвелтова“ во Белград- ова се убиениот и убиецот (ФОТО)

Еден мртов и тројца повредени е епилогот на драмата која вчера се случуваше во фирмата „Стопански советник за информациски технологии“ на Рузвелтова 55 во Белград.

Многубројните полицајци вчера неколку часа вршеле увид, но и разговарале со вработените во оваа фирма, кои биле во објектот во моментот на пукањето. Како што неофицијално се дознава, убиениот Бранко К. бил еден од директорите на фирмата, и по се судејќи некој судир со него, влијел врз убиецот токму во него да го испука првиот рафал.

По една верзија, убиецот добил отказ кон крај на минатата недела, а по друга, тој сам си заминал после судирот со поранешен колега околу еден проект.

Ова е убиецот: