недела, 24. септември 2023. Вести денес: 23
home Регион

Детали за дојавата за бомба во Градската управа на Белград

Детали за дојавата за бомба во Градската управа на Белград

Припадниците на специјалната едница на српското Министерство за внатрешни работи ја пребараа зградата на Градската управа на Градот Белград по што утврдија дека дојавата за бомба била лажна.

Утрово околу осум часот и 30 минути во полиција било пријавено дека непознато лице ги известило вработените дека во зградата е поставена бомба, по што тие беа евакуирани од Градската управа.

Полицијата интензивно работи на утврдување на идентитетот на лицето кое ја упатило лажната дојава.