среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 70
home Регион

Денешната бројка во Србија на новозаразени под 1.500, починаа 41 лице

Денешната бројка во Србија на новозаразени под 1.500, починаа 41 лице

Коронавирусот во последните 24 часа е потврден кај 1.244 лица, а во исто време од овој вирус починале 41 пациент.

Тестирани се 8.901 лице. На респиратор се приклучени 165 пациенти.

Коронавирус