сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 19
Во живо

Заедно градиме модерни општини, предложи идеја и биди дел од промените што носат иднина

АКТУЕЛНО

Дејан Георгиевски испиша нова спортска историја

home Регион

Делта сојот пристигна во Србија – потврден е кај два пациенти

Делта сојот пристигна во Србија – потврден е кај два пациенти

Индискиот, односно делта сојот на коронавирусот пристигна во Србија, соопшти Министерството за здравство.

Според министерството, станува збор за лица кои неодамна се вратиле од странство.

Сe работи за двајца помлади пациенти. Во моментот се во стабилна општа состојба и не се вакцинирани.

Секвенционирањето било извршено во Специјалистичкиот ветеринарен институт во Кралeво.

Qatar 2022