четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 99
home Регион

„Да се засрамиш за годините што ги имаш“: Манијак уловен во градски автобус (ФОТО)

„Да се засрамиш за годините што ги имаш“: Манијак уловен во градски автобус (ФОТО)

Фотографија од постар човек како допира млада девојка на непримерен начин, деновиве се шири и предизика бура од коментари на социјалните мрежи кај северниот сосед.

Истата била објавена на Фејсбук страната „Во живо од белградските автобуси и трамваи“, а освен огромниот број на негативни коментари кон возрасниот маж, бројни критики стигнале и на сметка на оној кој сликал, кој според многумина требало веднаш да реагира, наместо да фотографира.

Треба да се засрамиш за годините што ги имаш, да му се забрани доживотно возење со јавен превоз, да се најде, приведе и да се казни соодветно, се само мал дел од гневните коментари кои корисниците на социјалните мрежи ги пишуваат на оваа фотографија.