вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 18
home Регион

Црногорски бизнисмен донира два милиона евра за Албанија

Црногорски бизнисмен донира два милиона евра за Албанија

Претседателот на црногорскиот кошаркарски клуб Морнар, Ѓорѓије Павичевиќ донираше два милиона евра за помош на жртвите од земјотресот во Албанија.

На страницата на Инстаграм на „Баскетбол без граници“ е објавено дека претседателот на клубот „Морнар“ одлучил да донира два милиона евра за да помогне на Албанија.

Павичевиќ е познат како голем филантроп и хуманист. Минатиот месец тој изгради детско игралиште во градот Бар, Црна Гора.

Коронавирус