четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Регион

Црни Груја пронајден мртов на улица во Белград

Црни Груја пронајден мртов на улица во Белград

Ненад Грујовиќ, попознат како Црни Груја, бил пронајден мртов на улица во Белград.

Според првите и неофицијални информации, Грујовиќ наводно извршил самоубиство со скокање од терасата на првиот кат. Меѓутоа, тука е втората верзија, односно дела Грујовиќ можеби е убиен додека скокал од оградата од терасата, полицијата се сомнева дека можеби бегал од некого.

Тој настрадал околу полноќ, а починал во Ургентниот центар.

Црни Груја е познат член на белградското криминално милје. Тој бил осуден на 10 години затвор за грабеж на поштата пролетта 2006 година, а исто така беше обвинет за убиство на службеникот за обезбедување на поштата но подоцна беше ослободен оти не беше точно увредно кој го уби службеникот.

Грујовиќ беше во бегство веќе некое време, а потоа беше уапсен во Виена и екстрадиран во Србија.