петок, 14. мај 2021. Вести денес: 144
home Регион

Црна Гора: Масовна вакцинација на 140 пунктови

Црна Гора: Масовна вакцинација на 140 пунктови

На 140 пунктови денеска во Црна Гора почнува масовна имунизација на населението против Ковид-19 со кинеската вакцина на Синофарм.

Граѓаните без закажување ќе можат да се вакцинираат.

Црногорската министерка за здравство Јелена Боровиниќ-Бојовиќ истакна дека граѓаните ќе можат да бираат која вакцина ќе ја примат.

Коронавирус