среда, 8. декември 2021. Вести денес: 38
home Регион

Црн рекорд во Србија: Починаа 30 заразени со Ковид-19

Црн рекорд во Србија: Починаа 30 заразени со Ковид-19

Во последните 24 часа во Србија починале 30 лица, а потврдени се уште 6.254 нови случаи на Ковид-19. Тестирани се 19.301 лица.

На респиратори во болниците се наоѓаат 192 пациенти, а моментално се хоспитализирани 5.803 лица.

Вкупно до денес во Србија се регистрирани 110.351 случаи на Ковид-19, а биле направени 1.593.281 тестови.

Најголем број на починати од последиците на Ковид 19 е забележан денес, дури 30, а вкупниот број на починати се искачи на 1.140 лица, пренесе „Б92“.

Коронавирус