понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 147
home Регион

Циклонот од Германија пристигна во Србија

Циклонот од Германија пристигна во Србија

Метеорологот Ѓорѓе Џуриќ на својот Фејсбук профил објави дека циклон кој пристигна над Германија, која беше сериозно погодена од поплавите, пристигна во Србија и најави дека државата ќе биде под циклонот до вторник, со опасност од грмотевици, град и обилни врнежи од дожд .

Коронавирус