четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 106
home Регион

Четворица повредени при пад на авион на хрватски остров

Четворица повредени при пад на авион на хрватски остров

Две лица се потешко повредени при пад на мал авион на хрватскиот остров Лошињ.

Според хрватското Министерство за море, сообраќај и инфраструктура во несреќата две лица се потешко повредени, додека другите две се полесно повредени и сами излегле од остатоците на авионот.

Сите повредени се италијански државјани.

Истрагата за несреќата е во тек.

Коронавирус