понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 168
home Регион

Четири случаи на коронавирус во Србија

Четири случаи на коронавирус во Србија

Во Србија се потврдени уште два случаи на инфекција со новиот коронавирус, со што вкупниот број на заразени сега изнесува четири, соопшти утрово српското Министерство за здравство.

Во националната референтна лабораторија на Институтот Торлак до денеска се тестирани вкупно 108 лица.

Од синоќа во 18 часот до утрово во 8 часот биле тестирани примероци од пет лица, од кои две биле позитивни и три негативни на новиот коронавирус.

Коронавирус