сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 22
home Регион

Бруталност на партизановата трибина: „Гробари“ се истепаа меѓу себе (ВИДЕО)

Бруталност на партизановата трибина: „Гробари“ се истепаа меѓу себе (ВИДЕО)

Вчера во Белград се играше вечното кошаркарско дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда во рамките на седмото коло од АБА лигата.

Како и многу пати и овој пат видовме пресметка на трибините. Меѓутоа овој пат тоа не беше пресметка помеѓу „Делиите“ и „Гробарите“ туку навивачите на Партизан се истепаа меѓу себе.

На теренот црно-белите славеа со победа од три разлика (75:72).

Коронавирус