среда, 2. декември 2020. Вести денес: 191
home Регион

Брутално убиство: Од мотор го изрешетале и оставиле во локви крв

Брутално убиство: Од мотор го изрешетале и оставиле во локви крв

Двајца мажи на мотор вчера извршија брутално убиство во центарот на Белград каде во 20 часот и 30 минути изрешетаа сопственик на автоперална.

Се работи за 43-годшниот Драгослав Милорадовиќ кој се срушил до црвен автомобил, а убијците избегале веднаш, па полицијата распиша потерница.

Според очевидец, изгледало како жртвата да се знае со напаѓачите, пренесе српскиот Курир.

По убиството тој лежел во крв, а брзо пристигнале семејството и пријателите.

Коронавирус