сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Регион

Бројот на заразени со коронавирус во Бугарија надмина 10 илјади

Бројот на заразени со коронавирус во Бугарија надмина 10 илјади

Бројот на потврдени случаи на Ковид-19 во Бугарија денеска надмина 10.000, откако беа регистрирани се 270 нови пациенти во последните 24 часа.

Во текот на ноќта починале осум лица, со што вкупниот број на починати сега изнесува 337.

Најголем број од зарасените се во Софија, Пловдив и Благоевград. с

Коронавирус