сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 86
home Регион

Бројката на новозаразени во оваа наша соседна држава секојдневно бележи пад

Бројката на новозаразени во оваа наша соседна држава секојдневно бележи пад

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 787 лица. Како последица од овој вирус починале 17 пациенти.

Тестирани се 12.514 лица.

На респиратор се приклучени 101 пациент.

ЕУРО 2020

Македонија