недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 46
Во живо

Втора годишна конференција на Унија на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица

home Регион

Бремена припадничка на српската армија се самоубила неколку дена пред свадбата

Бремена припадничка на српската армија се самоубила неколку дена пред свадбата

Припадничка на српската армија Б.М. (24) се самоубила во својот дом во селото Дубље, јавуваат српските медиуми.

Според нив, таа била во петтиот месец од бременоста и требала да се венча во сабота.

„Блиц“ пишува дека таа извршила самоубиство со карабина која е во сопственост на нејзиниот невенчан сопруг кој исто така е припадник на српската војска.