вторник, 25. јуни 2019. Вести денес: 93
home Регион

Бразилец прошета низ Загреб, поради тоа што го носеше на себе сите зјапаа во него (ФОТО)

Бразилец прошета низ Загреб, поради тоа што го носеше на себе сите зјапаа во него (ФОТО)

Глејдсон Каетано, млад турист од Бразил, прошета низ центарот на Загреб и стана сензација.

Имено, додека граѓаните поради ниските температури околу него одеа во капути и јакни, Глејдсон одеше низ главниот градски плоштад и пазарот Долац во маица без ракави и шорц.

Судејќи по широката насмевка, која не ја тргна од лицето, се чини дека студот и снегот не му пречат воопшто.