среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Регион

Борис Тадиќ е позитивен на коронавирус

Борис Тадиќ е позитивен на коронавирус

Лидерот на Социјадемократската партија и поранешен претседател на Србија, Борис Тадиќ објави дека е позитивен на коронавирусот.

– Синоќа ги добив резултатите од тестот, кои покажуваат дека сум позитивен на Ковид-19. Затоа ги информирам сите со кои сум бил во директен или индиректен контакт. Почитувајте ги сите мерки за заштита и чувајте се себеси и другите, напиша Тадиќ на Твитер. (МИА)

Коронавирус